بهترین وکیل اعاده دادرسی حقوقی

اعاده دادرسی حقوقی :
با سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز موضوع آموزشی امروز در خصوص اعاده دادرسی در پرونده‌های حقوقی هست همونطور که میدانیم اعاده دادرسی عنوانی است که هم در پرونده های کیفری و هم پرونده های حقوقی کاربرد داشته و یکی از طرق اعتراض میباشد.
ولی اعاده دادرسی حقوقی با اعاده دادرسی کیفری بسیار متفاوت است هم از مرجع رسیدگی‌کننده هم از مهلت زمان ثبت اعاده دادرسی هم از نحوه رسیدگی مجدد به پرونده.

مشاوره حقوقی کلاهبرداری
درمطالب قبلی در خصوص اعاده دادرسی کیفری بحث کرده ایم و میتوانید به فایل مربوطه مراجعه کنید.
اما در خصوص اعاده دادرسی حقوقی باید عرض بکنم که مرجع صالح به رسیدگی در این اعتراض همان دادگاهی است که حکم نهایی را صادر کرده ممکن است در دادگاه تجدیدنظر حکم تعیین شده باشد و یا ممکن است در دادگاه بدوی حکم قطعی شده باشد هر دو مرجع ای هست که میتواند به اعاده دادرسی رسیدگی بکند.

 

البته نکته خیلی مهم این که اعاده دادرسی مقید به مهلت زمان ۲۰ روزه است یعنی اگر شما دلیل جدیدی را کشف می‌کنیم که در جریان دادرسی استفاده نشده و یا دادنامه جدیدی به دست شما می رسد که با داد نامه‌ای که شما محکوم شده در این پرونده مغایرت دارد.
یعنی دو مفاد در تعارض همدیگر قرار می‌گیرند اما مهلت ۲۰ روزه رو داری که دادرسی را ثبت کنیم و محاکم موظف هستند به این مهلت ۲۰ روزه توجه داشته باشند.
موارد و نکته های عادی دادرسی حقوقی بسیار زیاد و از جمله دعاوی بسیار تخصصی و دعاوی شناخته میشود که الزاماً باید از یک مشاوره حقوقی وکیل پایه یک دادگستری بهره‌مند باشیم.
چرا که تخصص در طرح این دعاوی بسیار پیچیده است و ممکنه با طرح اشتباه این دعاوی احقاق حق دیگه غیرممکن بشود در حوزه کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت و مقالاتی که در این خصوص هست و نمونه آرایی که در سایت قرار گرفته مراجعه کنید ممنونم که همراه بودید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *