بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری

بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری : با سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز موضوع بحث امروز ما در خصوص اعاده دادرسی در پرونده‌های کیفری هست عنوان اعاده دادرسی هم در دعاوی حقوقی هم در دعاوی کیفری کاربرد دارد البته که با هم بسیار متفاوت است.

موضوع امروز در خصوص اعاده دادرسی در پرونده‌های کیفری هست که مرجع صالح رسیدگی به آن دیوان عالی کشور میباشد. دیوان عالی کشور پرونده‌هایی که قطعی شده در موضوعات کیفری رسیدگی مجدد مینماید.

البته به صورت ماهیتی وخود فیزیک پرونده را شاید هیچ زمان مطالعه نکنند و صرفاً به دلایل توجه می‌کنند به عنوان مثال فرض شده که یک چک بلامحل ای صادر شده چک کیفری باید در همان روز تاریخ صدور چک صادر شده باشد و تحویل داده شده باشه و شخص محکوم شده به علت صدور چک بلامحل.

پس از گذشت زمانی قرارداد جدیدی به دست آمده که در این قرارداد چک در سال‌های قبل یا چندین ماه غرب یا چند روز قبل این چک تحویل شخص شده بوده پس این اثبات میشه که این چک وصف کیفری ندارد یا به عنوان مثال یک شخصی به اتهام قتل در جایگاه اتهام قرار میگیرد و حکم قصاص صادر میشود سپس کاشف به عمل می‌آید بعدها که این شخص مقتول زنده است این از موارد مجددا دادرسی محسوب خواهد شد.

بهترین وکیل اعاده دادرسی کیفری

 

 

نکات بسیار در خصوص دادرسی وجود دارد و نمونه آراء اعاده دادرسی و ترقی که اعاده دادرسی پذیرفته میشه و چه مراحلی را باید طی کرد در این سایت قراره داده شده است.

فقط مختصرا عرضشود که اگر دیوان دیوان عالی کشور این دلیل جدید و یا ادله بی‌گناهی ما رو بپذیرد.
خود دیوان وارد رسیدگی نخواهد شد و پرونده را نیز به آخرین مرجعی که رسیدگی کرده که غالباً دادگاه تجدیدنظر هستند که به یک شعبه دیگر شعبه هم ارز میدهد تا در این خصوص رسیدگی بنماید و تصمیم گیری کند .

ممنون از اینکه همراه بودید برای اطلاعات بیشتر میتونید به مقاله وکیل اعاده دادرسی کیفری مراجعه بکنید مقالات و آرا از این دست نیز در سایت قرار گرفته وقابل مشاهده و استفاده میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *