بهترین وکیل نفقه

بهترین وکیل نفقه :

امروزه به دلیل شرایط بد اقتصادی ودیگر عوامل عصبی و حتی فرهنگی در برخی موارد شاهد عدم پرداخت نفقه از سوی سرپرست خانواده به همسر و فرزندان هستیم .

نفقه چیست؟

نفقه همان هزینه‌های روزمره زندگانی است که هر شخص برای ادامه حیات به آنها نیازمند است.
پرداخت نفقه طبق قانون بر ذمه پدر خانواده نسبت به همسر و فرزندان است که به آنها پرداخت و یا اختصاص داده می‌شود.

نفقه شامل هزینه خورد و خوراک ، پوشاک ، مسکن ، تحصیل ، آموزش ، بهداشت و دیگر موارد ضروری میباشد.

مطابق قانون میزان نفقه با توجه به شرایط زندگی ، محل زندگی و شان و شخصیت همسر و فرزندان تایین می‌شود و با توجه به زمان و محل زندگی میزان آن متفاوت است.

مثلا : در برخی شرایط میزان نفقه تنها برای خورد و خوراک پوشاک مسکن و بهداشت است ولی در شرایط و زمانی دیگر مربوط به کلاس های آموزشی ، تفریحی و حتی هزینه های سفر نیز می گردد و همه اینها بستگی به درجه و جایگاه شخصی دارد که نفقه به آن تعلق میگیرد.

اما در شرایطی شاهد آن می شویم که شخص مکلف به پرداخت نفقه (شوهر به همسر و پدر به فرزند که در شرایطی طبق قانون شخص دیگر موظف به پرداخت آن می شود مانند پدر بزرگ و…) از آن سر باز می‌زنند.

در چنین شرایطی افراد ذینفع می توانند از دو راه حقوقی و کیفری نسبت به دریافت حقوق خود اقدام نمایند چرا که عدم پرداخت نفقه قابل مجازات است و جرم شناخته میشود .

برای مطالعه بیشتر در خصوص مطالبه نفقه اینجا کلیک کنید

بهترین وکیل نفقه

افراد میتوانند از طریق بهترین وکیل نفقه اقدام به دریافت حق خود بکنند زیرا وکیل امور خانواده و کیفری با تجربیات خود در این زمینه می‌تواند با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن نسبت به احقاق حق موکل خود اقدام نمایند وحق اورا تماما دریافت کند.
در صورت نیاز به بهترین وکیل نفقه می توانید از طریق راه های ارتباطی با وکیل نادری تماس حاصل فرموده و از مشاوره های حقوقی ایشان بهره کامل ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *