وكيل تامين خواسته

وكيل تامين خواسته —> پوریا نادری  : تامین در لغت به معنی ایمن کردن هست. و مانند هر مفهوم حقوقی که معنی لغوی کلمه بر تعريف آن تاثیر گذاشته به معنا حفظ کردن و در امنیت قراردادن خواسته است.

چگونه می توان خواسته خواهان را در امنیت قرار داد؟

به وسیله بازداشت اموال خوانده از محاکم دادگستری به بیان ساده تر خواهان در برخی دعاوی و در صورت وجود

شرایطی میتواند از همان ابتدا دعوا مسیر را برعکس کرده. و از مسیری که قرار است در پایان دعوا و در صورت گرفتن حکم به سود خود از دادگاه طی کند. و در نهایت اموال خوانده را بازداشت کند، را ابتدا طی کرده و اموال خوانده را به نفع خود در همان بدو کار توقیف نماید.

بازداشت اموال خوانده چه مزایایی برای خواهان دارد؟

سبب می شود که در طول فرایند دادرسی و مدت زمانی که می گذرد تا حکم قطعی صادر شود و شاید در این حین خوانده از وقفه پیش آمده به سود خود استفاده کند و اموالش را جا به جا ، انتقال و یا از بین ببرد. خواهان از همان ابتدا توقیف کرده و مانع از نقل و انتقال و جابه جایی و مخفی کردن اموال توسط خوانده بشود.

وكيل تامين خواسته

چه اشخاص و یا به عبارت دقیق تر خواهان هایی می توانند از این امتیازی مقنن برایشان در نظر گرفته است بهره ببرند؟

قانونگذار بسیار هوشمندانه استفاده از این امتیاز توسط خواهان را محدود به رعایت شرایط و مواردی کرده است. تا هر خواهانی از این امتیاز به نفع خود سو استفاده نکند. به همین علت موارد صدور قرار تامین خواسته محدود به رعایت شرایط و مواردی توسط خواهان است.

در کدام نوع از دعاوی شعبه رسیدگی کننده به دعوا مجبور به پذیرش قرار تامین خواسته و صدور آن بدون دریافت وجه است؟

  1. در صورتی که طرح دعوا توسط خواهان با استناد و تکیه بر سند رسمی باشد. محاکم دادگستری بدون دریافت وجه مكلف به صدور قرار تامین خواسته هستند.

سند رسمی چیست؟

مطابق ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی سندی رسمی است که یا  در اداره ثبت و یا دفاتر اسناد رسمی و یا مامورین رسمی آن را تنظیم کرده اند. در این صورت دادگاه مجبور به صدور قرار تامین خواسته است.

  1. 2- اگر خواسته خواهان در خطر از بین رفتن و یا تلف شدن به وسیله اعمال خوانده باشند. این بند بسیار در دعاوی با خواسته استرداد جهیزیه کاربرد دارد. زیرا زوجه از این طریق مانع از تخریب جهیزیه اش به وسیله زوج می شود.

اگر خواسته خواهان چک و یا سفته و یا براتی باشد که طبق قانون و در مهلت قانونی دارنده به آن اعتراض که اصطلاح حقوقی واخواست گفته میشود، شده باشد. به غیر از مواردی که ذکر شد در صورتی که خواهان متقاضی صدور قرار تامین خواسته باشد. باید وجهی در صندوق دادگستری توديع كند تا هنگامی که با حکم قطعی به نفع خود بگیرد. و یا از درخواست خود صرفنظر کرده باشد.

مبلغی که خواهان به عنوان تامین به صندوق ادگستری واریز می کند چقدر هست؟

رویه شعبات مختلف هست و بسته به نظر قاضی صادر کننده قرار می باشد. اما اکثرا این مبلغ 10 الی 20 درصد مبلغ از خواسته خواهان هست. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با روند و طريق اجرا قرار تامین خواسته که قطعا به تخصص و مهارت کافی و وافی نیاز دارد. و در صورت بروز هر اشتباهی از جانب خواهان باعت از بین رفتن قرار میشود با وكيل تامين خواسته – پوریا نادری تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *