رای دادگاه در خصوص پولشویی

رای دادگاه در خصوص پولشویی

همانطور که در عنوان مشاوره این جرم بیان گردید پولشویی در عمل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که مبالغ تحصیل شده از جرم را به نحوی از پیگیری قضایی خارج می نماید به عبارتی پولشویی عملکردی ماهرانه است که از طریق آن امکان ردیابی مبلغ بدست آمده از جرم غیر ممکن می گردد ، در ایران اغلب موارد پولشویی از طریق خرید سکه و ارز صورت میگیرد و در مواردی اشخصا در جهت پولشویی با خرید طلا از طلافروشی ها سعی در خارج کردن پولها اخذ شده از جرم هستند که البته با اقدامات نوین بانکی و وجود دوربین های مدار بسته و همکاری موثر صرافان و طلافروشان با ماموران پلیس ، پولشویی به حداقل ممکن کاهش یافته است .

رای دادگاه در خصوص پولشویی

در پرونده حاضر موکل در مظان اتهام پولشویی بوده و در دادگاه بدوی نیز محکوم گردیده لیکن با اثبات این امر که ایشان صرفاً به سفارش شخصی و با کارت بانکی ایشان اقدام به خرید طلا نموده و اقلام خریداری شده را نیز به همان شخص تحویل داده از اتهام مبری و حکم برائت ایشان صادر گردیده است .

رای دادگاه

در خصوص تجدیدنظر خواهی خانم مهناز………. فرزند ت…. با وکالت آقای پوریا نادری وكيل رسمی دادگستری نسبت به دادنامه شماره 9600791 مورخ 1396 /7/ 23 صادره از شعبه محترم 1173 دادگاه کیفری 2 تهران موضوع پرونده کلاسه 9501541 که مشتمل بر صدور حکم به محکومیت تجدیدنظرخواه (محکوم علیها) به تحمل یکسال حبس تعزیری در خصوص شکایت آقای حسن …….فرزند محمود بشرح منعکس در دادنامه می باشد . با توجه به مجموع محتویات پرونده و امعان نظر در اوراق و منضمات آن ، مفاد لایحه تجدیدنظرخواهی تجدیدنظرخواه، اظهارات و مدافعات مشارالیها و وکیل منتخب ایشان در جلسه دادرسی مورخ 1397 / 6 / 5 این دادگاه، مآلا تجدیدنظرخواهی وارد و موجه بنظرمیرسد زیرا صرف نظر از اعلام رضایت قطعی و منجز شاکی خصوصی نسبت به تجدیدنظرخواه و محکوم علیه دیگر پرونده بموجب رضایت نامه رسمی شماره 127912 مورخ 1396 / 4 / 18 تنظیمی دردفترخانه اسناد رسمی ….تهران نظر به اینکه سوء نیت تجدیدنظرخواه در ارتکاب بزه معنونه برای این دادگاه احراز نگردیده علیهذا باستند بند ب ماده 455 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1392 / 2 / 4ضمن نقض دادنامه تجدیدنظرخواسته مستندا به ماده 120 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 / 2 / 1 حکم برائت تجدیدنظرخواه (خانم مهناز …. را از اتهام ارتکابی صادر و اعلام میگردد رای صادره قطعی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *