رای در خصوص تغییر نام

رای در خصوص تغییر نام

گردشکار

خواهان خانم زهرا دادخواستی تحت عنوان تغییرنام به طرفیت اداره ثبت احوال تهران مطرح نموده و طی آن درخواست تغییر نام کوچک خود از زهرا به نرگس را خواستار شده و دادگاه با توجه به وجود شرایط قانونی دستورات جلسه رسیدگی را صادر نموده و در این راستا جلسه مورخ 3/10/96 تشکیل و با حضور خواهان و نماینده مجترم خوانده دفاعیات طرفین استماع و صورتجلسه مربوطه تکمیل و با توجه به تکمیل موارد قانون دادگاه به شرح ذیل اقدام به صدور رای می نماید .

رای در خصوص تغییر نام

در خصوص دعوای خانم زهرا ….. فرزند حمید به طرفیت اداره ثبت احوال به خواسته تغییر نام خواهان از زهرا به نرگس با توجه به اینکه استشهادیه پیوست دادخواست و تصویر فرم ثبت نام کلاس آموزشی حاکی است خواهان از نام نرگس استفاده می‌کرده است .

رای در خصوص تغییر نام

گواهی پزشک معالج وی نیز قرینه‌ای بر این امر است و با عنایت به اینکه چنانکه پزشک معالج قید کرده‌است، این دو‌نامی خواهان تاثیر سوء بر رفتار و شخصیت خواهان گذاشته باشد، هویت انسانی وی را به مخاطره خواهد انداخت و با التفات به اینکه داشتن نامی که مورد نظر خواهان باشد، از جمله حقوق مدنی قابل احترام می‌باشد؛ بنابراین دادگاه دعوای خواهان را وارد می‌داند و به استناد ماده 198 از قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی، حکم به تغییر نام خواهان از زهرا به نرگس در شناسنامه شماره … صادر شده از ثبت احوال تهران صادر می کند. این رأی حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران می‌باشد.

رئیس شعبه ….. دادگاه عمومی حقوقی تهران – شایسته

رای دادگاه تجدید نظر

در ادامه علیرغم اعتراض اداره ثبت احوال و تجدید نظر خواهی نسبت به پذیرش تغییر نام ، دادگاه عالی تجدید نظر استدلال دادگاه محترم بدوی را پذیرفته و ضمن رد اعتراض اداره ثبت احوال خواسته خواهان را با کمک وکیل تغییر نام عیناً تایید می نماید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *