وکیل رابطه نامشروع + نحوه اثبات

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران : رابطه نامشروع ازجمله جرایم غیر قابل گذشت است. زیرا سبب بر هم خوردن نظم عمومی می شود و حتی اگر شاکی خصوصی نداشته باشد مجازاتش از بین نمیرود. این جرم منافی عفت عمومی است و قانونگذار آن را جرم دانسته است و برای آن مجازات تعیین کرده است.

منظور از رابطه نامشروع تنها رابطه جنسی نیست و هر کار و رفتاری که منافی عفت عمومی باشد. و با ارزش ها و هنجارهای جامعه هماهنگ نباشد رابطه نامشروع تلقی می شود. مثلاً اگر دختر و پسری که صیغه محرمیت بین آنها وجود ندارد در یک خانه باشند مرتکب رابطه نامشروع شده اند.

وکیل رابطه نامشروع

وکیل رابطه نامشروع

ارتباط رابطه نامشروع باحق طلاق

اگر زوجه بتواند رابطه نامشروع و عسر و حرج و یا ازدواج مجدد زوج را که بدون اجازه وی صورت گرفته است ثابت کند دارای حق طلاق است.

ارث و مهریه و نفقه

اگر زوجه مرتکب زنا یا رابطه نامشروع شود و همسر وی بتواند آن را اثبات کند. با وجود اثبات زوجه از سهم الارث محروم نخواهد شد.
مهریه عند المطالبه است و زن چه در دوران زندگی و چه در صورت طلاق میتواند مهریه خود را مطالبه کند

حتی در صورتی که زن مرتکب رابطه نامشروع و زنا شود و مرد قادر به اثبات آن شود زن از مهریه خود محروم نخواهد شد.

نفقه ارتباطی با رابطه نامشروع ندارد . وزن حتی در صورت ارتکاب به رابطه نامشروع میتواند نفقه گذشته خود را دریافت کند.

طلاق به درخواست زوج

در حالت عادی اگر مرد بی دلیل و بی جهت همسر خود را طلاق بدهد زن دارای حقوقی از جمله اجرت المثل و تنصیف اموال و دارایی می شود. اما اگر مرد رابطه نامشروع زوجه را بتواند اثبات کند و درخواست طلاق بدهد زن از این حقوق محروم می شود.

 مجازات رابطه نامشروع

مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی مجازات رابطه نامشروع یک تا ۹۹ ضربه شلاق است تعداد و میزان آن با توجه به شدت جرم تعیین می‌شود.

نکته: مجازات رابطه نامشروع به اکراه همانند مجازات رابطه نامشروع است اما این مجازات تنها نسبت به اکراه کننده انجام میشود .

مراجع صالح ثبت شکایت جرم رابطه نامشروع

 • ثبت شکایت جرم رابطه نامشروع در شهرستان ها در دادسرا های عمومی صورت می گیرد اما این شکایت در تهران در دادسرای ارشاد تهران ثبت می شود
 • روش دیگر برای ثبت شکایت از رابطه نامشروع مراجعه کردن به دفاتر خدمات قضایی است که بعد از ثبت، تحقیق آغاز می‌شود و در صورت اثبات رابطه نامشروع پرونده به دادگاه ارشاد ارسال میشود.

نکته : جرم رابطه نامشروع شاکی خصوصی ندارد و حتی دادستان و نیروی انتظامی نیز می‌توانند رسیدگی به این جرم را آغاز کنند.

وکیل رابطه نامشروع

به دلیل اینکه اثبات رابطه نامشروع کار دشواری است بهتر است با وکیل متخصص کیفری مشورت کنید زیرا وکیل رابطه نامشروع با تجربیات خود در این زمینه می تواند به نحو احسن از حقوق موکل خود دفاع کرده و در کمترین زمان ایشان را به نتیجه مطلوب برساند.

در صورت نیاز از طریق راه های ارتباطی میتوانید با وکیل نادری تماس حاصل فرمایید.

2 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  دوست بنده با خانومی رابطه نامشورع داشته بعد از چند ماه شوهرش متوجه میشه و ازشون شکایت میکنه آیا امکانش از عدامش نجاتش بدید؟

  پاسخ
  • Naderi
   Naderi گفته:

   اعدام زمانی اتفاق میافتد که بین زن و مرد غریبه نزدیکی اتفاق افتاده باشد در غیراینصورت شلاق یا تبعید اتفاق خواهد افتاد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *