بهترین وکیل مجازات حدی

بهترین وکیل مجازات حدی :
مجازات حدی به نوعی از مجازاتها گفته میشود که با شلاق اجرا میشود اکنون در این مطلب میخواهیم به برسی نححوه اجرای عملی حکم حدی بپردازیم .
وسیله اجرای مجازات شلاق در کشور ما نوار چرمی به هم تابیده شده به طول ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتی متر و به قطر تقریبی یک و نیم سانتی متر که فاقد گره باشد می باشد.

نحوه اجرا :

نحوه اجرای شلاق باید به گونه‌ای باشد که ضربات به جلوی بدن و سر صورت گردن و عورت اصابت نکند (مثلاً مامور باید احتیاط نماید که شلاق به دور بدن پیچیده نشود مبادا به جلوی بدن اصابت نماید) ، چنانچه مجازات شلاق در فضای سرپوشیده اجرا شود باید دمای هوای آن معتدل باشد و در صورتی که در فضای باز اجرا می‌شود نباید دمای هوا بسیار سرد یا بسیار گرم باشد به عبارتی نقاط سردسیر حکم در ساعات گرم و در نقاط گرمسیر در ساعات خنک اجرا می شود.

 

 

طبق قانون استفاده از هرگونه داروی بی حسی و ضد درد پیش از اجرای شلاق ممنوع است.
هرگاه در تعداد ضربات تردید شود مثلاً شک شود ضربات نواخته شده شلاق ضربه ۳۵ یا ۳۶ بوده ،بنا بر اکثر گذاشته می‌شود همچنین مأمور اجرای حکم نباید قرابت نسبی سببی یا سابقه دوستی یا دشمنی با محکوم یا یکی از طرفین دعوا داشته باشد.
در نهایت اگر محکوم در حین اجرای حکم بیهوش شود اجرای حکم متوقف و تا بهبودی وی به تاخیر می افتد.

آیا نحوه اجرای حکم برای زنان و مردان یکی است؟

پاسخ سوال منفی است بدین صورت که در شلاق حدی ضربات شلاق حدی محکومان زن از شانه تا پایین کمر و به صورت مساوی و غیر متمرکز در تمام نقاط مذکور نواخته می شود محکوم باید پوششی داشته باشد که بدن وی نمایان نشود و حکم توسط مامور زن مجرب و بدون حضور مردان اجرا می‌شود استثنائاً اگر محل اجرای حکم در رای دادگاه یکی از اماکن عمومی تعیین شده باشد حضور مردان مانع اجرای حکم نیست.
شلاق حدی مرد به نحوه ایستاده از شانه تا مچ پا به صورت مساوی و غیر متمرکز در تمام نقاط مذکور اجرا می شود در حد زنا لواط تفخیذ و شرب خمر در حالی که پوشاکی غیر از ساتر عورت نداشته باشد و در حد قوادی و قذف از روی لباس متعارف اجرا می‌شود.

شدت ضربات:

همچنین حد شلاق زنا و تفخیذ شدیدتر از حد شرب خمر و حد شرب خمر شدیدتر از حد قذف و قوادی است که این ترتیب شدت بر حسب قباحت جرم می باشد.

شلاق تعزیری:

شلاق تعزیری مرد در حالتی که محکوم بر روی شکم خوابیده و پوشش و لباس متعارف است به پشت بدن و به جز سر و صورت گردن و ضرورت و غیر زده‌میشود ضربات شلاق به نحوه یکنواخت در یک مجلس و با شدت متوسط به گونه‌ای که موجب خطر جانی یا نقص عضو محکوم نشود نواخته می شود.
حکم شلاق در مورد محکوم زن توسط مامور مجرب زن و بدون حضور مردان به نحو فوق اجرا می شود مگر اینکه محل اجرای حکم شلاق در رای دادگاه یکی از اماکن عمومی باشد که در این صورت حضور مردان نیز نمی تواند مانع اجرای حکم شود و شلاق در حالت نشسته اجرا می شود .

هرگاه محکوم مانعی برای اجرای حکم داشته باشد تکلیف چیست ؟

به تشخیص پزشک اگر امیدی به رفع مانع نباشد در شلاق تعزیری وفق ماده ۵۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری اقدام می‌شود یعنی تبدیل مجازات و در شلاق حدی با یک دسته ترکه یا شلاق (ضغث) که به تعداد ضربات حد است فقط یک بار به محکوم زده می شود هرچند همه آنها به بدن او نرسد.

بهترین وکیل مجازات حدی:

با توجه به مطالب فوق نحوه اجرا مجازات مقدار و شرایط آن بسیار حائز اهمیتاست پس در چنین شرایطی بهره بردن از یک وکیل امور کیفری  بسیار کاربردی و واجب است.

زیرا وکیل حقوقی با تجربیات خود در زمینه های مختلف کیفری و حقوقی میتواند به بهترین نحو ممکن و کمترین هزینه از حقوق موکل خود دفاع کند.

درصورت نیاز به بهترین وکیل مجازات حدی از طریق  راه های ارتباطی با وکیل نادری تماس حاصل فرمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *