وکیل جعل عنوان

پیگیری پرونده با بهترین وکیل جعل در تهران – پوریا نادری : جرم جعل عنوان از جمله جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی است که در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات تعیین شده .

طبق ماده ۵۵۵ قانون مجازات اسلامی هر کس بدون سمت رسمی یا از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشوری و لشکری دخالت دهد یا معرفی نماید به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم می گردد و اگر برای دخالت و معرفی خود در مشاغلی که در بالا ذکر شد سندی اعم از کارت شناسایی گواهی و یا دیگر اسناد جعلی استفاده کرده باشد به مجازات جعل نیز محکوم می شود با بهره گیری از تخصص وکیل جعل عنوان می توان اقدام به طرح شکایت نمود و یا از اتهامات وارده از خود دفاع مناسب انجام داد .

مجازات جعل چیست ؟

طبق قانون مجازات اسلامی اگر کسی از سند مجعول استفاده نماید. علاوه بر جبران خسارت وارد شده به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال و یا پرداخت ۳ تا ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.

وکیل جعل عنوان
مشاغل دولتی

گونه ای از مشاغل هستند که درآمد آنها از طریق بودجه عمومی می باشد. و دیگر اینکه در مقام اعمال وظایف دولت نقش خود را ایفا می کنند به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار هستند

و از همین رو افراد سودجو و متقلب از موقعیت خود سوء استفاده کرده و خود را به عنوان یک کارمند دولتی یا یک سمت بلند پایه معرفی می کند تا به اهداف خود برسد.

علاوه بر قانون مجازات اسلامی در برخی از قوانین خاص نیز برای جعل برخی عناوین مجازات تعیین شده به طور مثال می توان به قوانین زیر اشاره کرد:

1. ماده ۵۵ قانون وکالت که اینگونه بیان می کند:

هر یک از افراد وکلای معلق و اشخاص ممنوع الوکاله و به طور کلی هر کس که دارای پروانه وکالت نباشد اقدام به هرگونه فعالیت اعم از مشاوره حقوقی و غیر نماید. و یا به دلیل عضویت در موسسات حقوقی خود را در دعاوی اصیل قلمداد کند به حبس تا 6 ماه محکوم می‌گردد.

2. طبق ماده۳۲قانون مطبوعات:

هر کس خود را در نشریه بر خلاف واقعیت و به دروغ صاحب پروانه انتشار و یا مدیر مسئول معرفی کند و یا بدون داشتن پروانه اقدام به انتشار نشریه کند طبق نظریه حاکم شرع یا قاضی به مجازاتی محکوم خواهد شد.

3. طبق مقررات امور دارویی و پزشکی:

هر شخص در امر پزشکی داروسازی و دندانپزشکی دخالت کرده و یا بدون مجوز به این مشاغل مشغول گردد و یا برای رسیدن به منافع و اهداف اقدام به غصب عنوان نماید علاوه بر تعطیلی کار به حبس و نیز جریمه نقدی محکوم می‌شود.

4. طبق ماده 4 قانون طرز جلوگیری از بیماریهای آمیزشی و بیماریهای واگیردار :

الف – پزشکی که به دروغ مدعی شود راه درمان بیماری آمیزشگی و یا بیماری واگیر داری را کشف نموده و برخلاف اصول پزشکی اقدام به نشر آگهی و اطلاع رسانی نماید مطابق آن قانون به تحمل دو ماه تا یک سال حبس و یا به پرداخت جزای نقدی از 200 ریال تا 2000 ریالمحکوم مینماید .

ب- بخش دوم ماده 4 قانون طرز جلوگیری به افرادی که بدون مجوز قانونی اسانی که بدون پروانه پزشکی اقدام به درمان بیمارها نمایند اشاره داشته و این افراد را محکوم به حبس از 2ماه تا 6ماه و یا به پرداخت جزای نقدی 50 تا 5.000 تومان محکوم می‌نماید هرچند در این قانون جزای نقدی بسیار ناچیز است ولی تبدیل حبس به جزای نقدی امکان پذیر می باشد .

تصویب قانون طرز جلوگیری از بیماری های آمیزشی  و بیماری های واگیر دار مربوط به سال 1320 بوده هرچند مدت زیادی از تصویب آن گذشته. ولی با توجه به به خاص بودن این قانون نسبت به قوانین عمومی این ماده همچنان جاری و قابل اجرای می باشد .

برای رسیدگی به این گونه پرونده‌ها عموماً افراد به دادسرا مراجعه و طرح شکایت می‌کند. و بازپرس یا دادیار پرونده اقدام به جمع آوری دلایل نموده و پرونده را برای اعلام نظر به کارشناس در مرجع تشخیص هویت واقع در اداره اگاهی ارجاع می‌دهد. و کارشناس بررسی می کند. که آیا جرمی صورت گرفته و یا خیر در صورت اثبات جرم جعل توسط کارشناس تایید شد کیفرخواست در دادسرا صادر می‌شود. سپس به دادگاه کیفری ۲ ارجاع می‌گردد. و متهم محکوم به مجازات ذکر شده می گردد که البته قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر می باشد .

نکته* در جرم جعل عنوان لزوما نیاز به وارد شدن خسارات نیست و احتمال ورود ضرر نیز برای محکومیت و رسیدگی به پرونده اکتفا می‌کند. که این موضوع با جرم جعل متفاوت است برای اطلاع از آن می توانید به مقاله نکاتی در خصوص جعل مراجعه نمایید .

وکیل جعل عنوان

موضوع جعل عنوان کاملاً تخصصی بوده و لازم است با دقت کامل مورد بررسی قرار بگیرد. بنابراین بهتر است برای اثبات وقوع جرم جعل عنوان از یک وکیل کیفری بهره برد.

در برخی از موارد نیز جرم جعل اتفاق نیفتاده و یا سوء تفاهمی رخ داده است. پس برای رفع اتهام جعل عنوان نیز باید از وکیل جعل عنوان استفاده کرد.

زیرا وکیل دادگستری با تجربیات و معلومات خود در این زمینه می‌تواند از ضررهای مالی ناشی از مجازات و جریمه جلوگیری کند.

وکیل جعل عنوان با در نظر گرفتن قوانین و تجربه خود. در خصوص اینگونه پرونده ها می تواند به بهترین نحو ممکن از حقوق موکل خود دفاع کرده و از پیشامد کردن هرگونه ضرر و زیانی جلوگیری نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *