شرایط فسخ اسقاط کافه خیارات

فسخ اسقاط کافه خیارات :
ما در مطلب قبلی در مورد عبارت اسقاط کافه خیارات بحث کردیم اسقاط کافه خیارات یعنی از بین بردن اختیار فسخ معامله .
نکته قابل توجهی که در این مطلب باقیست این است که اگر شما خودرویی را خریداری کنید ولی متوجه نشوید که این خودرو ایراد اساسی دارد یا به عبارت دیگر مثلا شخصی ملکی را خریداری کرده ولی با فریب خوردن توسط فروشنده که به طور مثال ارزش ملک پرداخت شده دو برابر ارزش واقعی آن است و یا آن عیبی که در خودرو یا مالی که خریداری کرده اید پنهان بوده و بعدا متوجه شدیم ، اگر شما عبارت اسقاط کافه خیارات را بنویسید در حالی که هنوز برای شما این امر مسجل نشده باشد که شما در این معامله فریب خورده اید آیا اسقاط کافه خیارات حق شما برای برهم زدن این معامله را از بین میبرد ؟

شرایط-فسخ-اسقاط-کافه-خیارات

شرایط-فسخ-اسقاط-کافه-خیارات

پاسخ این پرسش خیر است. یعنی شما حقی را از خود ساقط میکنید که هنوز به وجود نیامده ، شما زمانی حق فسخ یک معامله رادارید که آگاه باشید که فریب خورده اید و وقتی هنوز شما از فریب خوردن مطلع نبوده اید پس برای شما ساقط کردن حق فسخ از چیزی که هنوز ایجاد نشده باطل است.

 

به عبارت فقیه اسقاط مالم یجب یعنی چیزی که هنوز ایجاد نشده و نمیشود ثابت کرد عنوان مثال خودرویی خریداری کرده اید و بعدا برای تعویض پلاک متوجه این نکته میشوید که به دلیل دوتکه بودن بدنه خودرو نمیشود تعویض پلاک کرد.
در این حالت خودرو خیار عیب دارد حال آنکه ممکن است تدلیس باشد یا خیر در این لحظه برای خریدار حق فسخ معامله ایجاد شده و تازه به عیب موجود در خودرو پی میبرد به این موضوع که ایراد اساسی را دارد پس اگر در مبایعه نامه هم اسقاط کافه خیارات کرده باشد این حق و فسخ قرارداد از بین میرود.
اگر فردای آن روز دوباره طرفین توافق کنند و بنویسند اینجانب با علم به موضوعات فوق و ایرادات اسقاط کافه خیارات میکنند ، این اسقاط دوم صحیح است چون حق ایجاد شده پس بررسی ساقط شده است.
مطلب فوق شامل دیگر توضیحات مفصلی میباشد که در مطالب دیگر به صورت جامع توضیح داده خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت مشاوره حقوقی وکیل نادری مراجعه بفرمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *