قلع و قمع مستحدثات

قلع و قمع مستحدثات:

دعوای قلع و قمع مستحدثات یکی از شایعترین دعاوی  است که در تکمیل دعاوی ای همچون رفع تصرف و خلع ید اقامه می‌شود اما به این دعاوی وابسته نیست و به تنهایی نیز می تواند مطرح شود . قلع و قمع در عرف جامعه به معنای تخریب است و لازم به ذکر است که در خصوص دعاوی ملکی که عموما زمینهای زراعی وباغات است کاربرد دارد.

ارکان دعوای قلع و قمع مستحدثات:

1) مالکیت رسمی خواهان.

اساسی ترین رکن دعوای قلع و قم اثبات مالکیت رسمی بر عرصه یا ملک مورد دعوا است و تا وقتی که مالکیت اثبات نشود خواهان میتواند دعوایی تحت این عنوان مطرح کند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص اثبات مالکیت میتوانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه کنید.

2) عدوانی بودن تصرفات.

رکن دیگر این دعاوی این است که متصرف اقداماتی مثل احداث اشجار و زرع بذر در ملک کند یا اقداماتی انجام دهد که بدون نیاز به قلع و قم امکان رفع آن فراهم باشد.

قلع-وقمع-مستحدثات

قلع-وقمع-مستحدثات

مفهوم حقوقی قلع و قمع:

قلعه غم در اصطلاح حقوقی به ترتیب به معنای ریشه کن کردن و سرکوب کردن است وقتی بنایی غیر مجاز ساخته می‌شود یا درخت و عمارتی در زمین دیگری احداث می‌شود مدعی (صاحب و مالک اصلی ملک و زمین) می تواند اعاده زمین به وضع سابق را از دادگاه درخواست کند در این صورت دادگاه حکم تخریب می دهد.

وکیل دعاوی قلع و قمع مستحدثات :

با توجه به مطالب گفته شده برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است با وکیل متخصص این امور مشورت کنید زیرا وکیل امور ملکی با تجربیات کافی خود در این زمینه می‌تواند به بهترین صورت از حقوق موکل دفاع کند در صورت نیاز به وکیل متخصص در این زمینه می توانید از طریق راه های ارتباطی با وکیل نادری تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.