وکیل ساخت ملک (1403)+ مجازات ساخت و ساز غیرمجاز

سیر تا پیاز مجازات ساخت و ساز غیرمجاز و وکیل ساخت ملک در تهران ==> پوریا نادری  : در عصر حاضر ساخت و ساز ملک یکی از مواردی است که در سطح جامعه به وفور به چشم می خورد. که علت های گوناگونی باعث ساخت ملک می شود. دلایلی همچون افزایش واحدهای فعلی از یک واحد به چند واحد یا افزایش ایمنی و عملکرد ساختمان. گاهی نیز برای توسعه کسب و کار و افزایش درآمد اقدام به نوسازی ملک و ساخت واحد تجاری جدیدی می شود.

زمان مناسب برای اخذ مجوز و ساخت

باید توجه داشت برای اخذ مجوز ساختمان بهتر است در شش ماهه دوم سال اقداماتی صورت گیرد. تا در شش ماهه اول سال بدون هیچ بارندگی و سرمایش طاقت فرسایی عمل ساخت ملک به آسانی انجام گیرد. البته به دلیل نوسانات بازار بهتر است هر چه زودتر اقدام به اخذ مجوز شود.

وکیل ساخت ملک

مجازات ساخت و ساز بدون مجوز

زمانی که مالک اقدام به ساخت ملک غیرمجاز کند شهرداری با استفاده و توسل به کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری ها به تخریب و یا جریمه نقدی اقدام خواهد نمود. بنا بر گفته فوق شهرداری نمی تواند راسا به تخریب یا جریمه اقدام کند. بلکه ابتدا می تواند ساخت و ساز را متوقف کند. و با استفاده از تصمیم کمیسیون مذکور نسبت به تخریب و یا جریمه مالکی که بدون مجوز اقدام به ساخت کرده است اقدامی خواهد کرد. فلذا با التفات به آرای دیوان عدالت اداری، قبل از ساخت ملک، مالک باید اقدام به اخذ مجوز برای ساخت کند.

وکیل نادری_وکیل متخصص در ساخت ملک

وکیل تنها در امور حقوقی و قضایی وارد عمل خواهد شد و در امور مادی و غیرحقوقی تنها افراد غیروکیل و یا افرادی که در دفتر اسناد رسمی وکالت محضری گرفته اند انجام می گیرد. در باب قرارداد هایی که در حول محور ساخت ملک منعقد می شود وکیل نقش موثر و بسزایی در شکل گیری قرارداد خواهد داشت و بستری برای عقد صحیح و موثر فراهم می آورد. وکیل نادری_وکیل ساخت ملک، وکیل متخصص در امور ملکی و املاک با توسل به علم و تجربه خود در زمینه املاک سبب می شود. تا سازندگان و مالکین، ملک خود را به نحو احسن بسازند و به کمترین مشکل حقوقی در این زمینه دچار شوند.

اضافه بنای زاید نسبت به مجوز ساختمان

اگر مالک ساختمان بر خلاف مجوزی که از شهرداری جهت ساخت ملک گرفته است. اضافه بر سازمان اقدام به ساخت و ساز کرده باشد اگر ملک مسکونی باشد. حداقل یک دوم و نهایتا سه برابر ارزش معاملاتی ملک باید جریمه مالی پرداخت کند. و اگر هم ملک تجاری یا اداری باشد حداقل دو برابر و حداکثر چهار برابر ارزش معاملاتی ملک صورت می گیرد.

پایانکار و اتمام پروژه ساختمانی

بعد از اتمام ساخت ملک مورد نظر، کارشناس شهرداری به ساختمان بنا شده مراجعه می‌ کند و از آن بازرسی به عمل می‌ آورد که آیا طبق مجوز صادر شده از سوی شهرداری ساختمان ساخته شده است یا خیر؛ در صورتی که طبق مجوز صادر شده ساختمان بنا شده باشد پایانکار به ساختمان تعلق خواهد گرفت و در صورتی که خلاف مجوز صادر شده اقدامی صورت گرفته باشد تا رفع تخلف صورت گرفته پایانکار داده نخواهد شد.

تنها استثنایی که در باب اخذ پایانکار می توان اشاره کرد این است. که ملک در صورتی که قبل از سال 1352 برای آن سند صادر شده باشد. اخذ پایانکار لازم نیست و بدون پایانکار نیز انتقال اسناد مربوط به ملک صورت خواهد پذیرفت و هیچ منع قانونی وجود ندارد.

مدارک لازم برای ساخت بنا چیست؟

از جمله مدارکی که برای ساخت ملک جدید لازم است عوارض نوسازی و عوارض مربوط به شهرداری است. که باید توسط سازنده و مالک ملک پرداخت شده باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *